СОВЕТИ Archives - Page 2 of 3 - NutriShop.mk


ЗОШТО CFM ИЗОЛАТОТ ВЛАДЕЕ ВО СВЕТОТ НА ПРОТЕИНИТЕ?

Протеинот од сурутка е еден од двете поголеми групи на протеини најдени во млекото и е најквалитетен извор на протеин. Како бипродукт од производството на сирење сурутката во својата оригинална форма е течност која содржи помалку од 1% протеин и повеке од 93% вода. При понатамошна обработка протеинот се издвојува од водата со што се…Магнезиум и Калциум – за силни мускули и здрави коски

Калциумот е еден од најчесто дискутираните минерали денес. За него знаеме дека игра главна улога во зајакнувањето на забите и коските. Најчесто слушаме како зголемената количина на калциум ја намалува опасноста од остеопороза, ги ублажува грчевите за време на менструален циклус или ја намалува мускулната тензија при зголемена физичка активност. Научниците ги потврдуваат овие својства,…Започнете Ја Оваа Зима Опремени Со Квалитетни Суплементи И Персонализиран План За Исхрана!

Почитувани Потрошувачи, Ве известуваме дека Нутри Шоп започна соработка со сертифициран Kонсултант за Исхрана – м-р Олгица Лозналиева (Персонализирани Планови за слабеење). Со цел да добиеме оптимален ефект од нашите високо квалитетни суплементи, одлучвме да оствариме соработка со консултант за исхрана, кој ќе се погрижи да добиете персонализиран план за исхрана, со комплетно мени, распоред…Правила и совети до побрзо намалување на вишокот килограми и телесни масти!

Генерално гледано за најголем дел од активните вежбачи намалувањето на вишокот масти и добивањето на дефиниција претставува потежок процес во однос на добивањето на мускулна маса. Ова пред се должи на тоа што најголем дел од активните вежбачи немаат доволно информации и познавања околу здравата исхрана и правилната тренинг програма, како и погрешниот начин на…ТРЕНИНГ ЗА СИЛА – ПОВТОРУВАЊА ИЛИ ТЕЖИНА?

Редовното применување на тренингот за сила гарантирано придонесува до зголемена енергетска ефикасност и значително намалување на можноста за повреди. Сепак, во светот на фитнесот постои дилема, дали овој тренинг треба да се изведува со повеќе повторувања а помала тежина или со поголема тежина и помалку повторувања. Што е подобро? Силовиот тренинг е незаменлива компонента во…Не ви се тренира ? 8 стратегии за поголема мотивација!

1. РАЗГЛЕДАЈТЕ ГИ ПОСТАВЕНИТЕ ЦЕЛИ Честа грешка која може да биде забележана кај почетниците е тоа што си поставуваат многу високи цели. Не очекувајте дека ќе можете на почетокот да тренирате секој ден по 1 час (иако тоа не ни е потребно0. Започнете со пореални цели како што е тренирање 2-3 пати неделно по сесии…ПОРТОКАЛОВО СМУТИ

Портокалите се одличен извор на витамин Ц. Во комбинација со банана ќе добиете густ и вкусен пијалак за будење наутро или како меѓу оброк во средина на еден долг работен ден. Состојки (3 дл) : • 30 гр PRO WHEY SHAKE 700 gr  протеин од сурутка со вкус на ванила • 150 гр портокал (1 средна…Губење на тежината со помош на одење: Дали е можно?

Широко е распространето мислењето дека одењето нема и не може да има сличен ефект врз целокупната кондиција и Намалување на телесната тежина како што е случај на пример со трчањето. Сепак, добро размислете окулу оваа констатација бидејќи одењето е една од физичките активности. Основа на здрав живот е тоа што повеќе ќе се избегне режим…5 нутритивно перфектни оброци за градење мускулна маса и намалување масти!

Следните 5 оброци имаат едно нешто заедничко – Тие се перфектни,  не содржат непотребни калории и се идеални за зголемување на чистата мускулна маса (по претпоставка дека редовно тренирате), топење на вишокот масно ткиво и генерално се здрави оброци. Не знаете што да јадете за појадок ? Ручек ? Вечера ? Сите наведени претходно ?…Сеуште имате изговори ? Овој млад човек вежба со ВЕШТАЧКО срце во ранец!

Овој бодибилдер доживеал откажување на срцето имал итно пресадување и сега го носи своето вештачко срце во ранец. Andrew Jones го имал својот прв инцидент во 2012 година кога снемал воздух при трчање. Две години подоцна, се нашол во хорор ситуација кога почнал да искашлува крв и да има силна треска. Докторите во болница дијагностицирале…

1 2 3